Náš ragbyový klub RC Lions Rumburk by založen v září 2013 a je to zatím jediný rugby klub v severních Čechách. Od února 2014 jsme 28. člen České rugbyové unie.

Vzhledem k omezenému počtu hráčů se věnujeme pouze Rugby 7's (sevens, sedmičkové ragby). Cílem klubu je však jeho stabilizace a rozvoj směrem k Rugby union (tzv. klasickému patnáctkovému ragby). Náš klub se zaměřuje na propagaci rugby jako takového a výcvik ragbyových dovedností spolu s edukací základních hodnot ragby. Chceme a snažíme se vychovávat rugby hráče všech věkových katergorií, viz Náš Tým.

Klubové barvy klubu jsou modrá a bílá. Název klubu vyjadřuje afinitu k iroskotskému a obecně keltskému rugby. Ve znaku klubu je lev, odtud náš nickname "Lvi", "Lions".

Motto klubu: „Rugby for everybody, rugby for ever.”